KONST / Litografier / Färglitografi 9693605
*
nr 969 3605
Ã…ke Ahlberg
(f. 1943), Sverige
Färglitografi, Åke Ahlberg, 147/290, Flicka, bladets mått: 28x47
Åke Ahlberg, svensk målare född 1943.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juni 2015
kl 19:54:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/6 21:47:59
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barnporträtt flicka färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige åke ahlberg
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Ã…ke Ahlberg
Åke Ahlberg, svensk målare född 1943.
nr 969 3605
Ã…ke Ahlberg
(f. 1943), Sverige
Färglitografi, Åke Ahlberg, 147/290, Flicka, bladets mått: 28x47
Åke Ahlberg, svensk målare född 1943.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 400 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 juni 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/6 21:47:59 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barnporträtt flicka färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige åke ahlberg
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43 -
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



